Helyszíni HACCP oktatás, oklevéllel dokumentálva
Hatósági vizsga eltörlésével, a dolgozók rendszeres,
|
(68/2007 (VII. 26.) FVM-EüM-SZMM együttes rendelet alapján)
Gyakorlott szakembereink végzik az oktatásokat az ország bármely részén már 3 fő részvételével!
Az általunk a helyszínen megtartott élelmiszerhigiéniai oktatásunk időtartama 1,5 óra és számonkéréssel zárul. A tanfolyam végén a résztvevők tesztet írnak és a részvételről Oktatási jegyzőkönyv és oklevél kerül kiállításra.
-
Az oktatást megtartó végzettségét is bizonyítani kell az oktatás tárgya szerint. (Élelmiszerhigiéniai vagy HACCP oktatás esetén felső fokú szakirányú végzettség és HACCP végzettség is szükséges)
- Részvételi díj a létszámtól függ. Kérjen ajánlatot!>>>
MIÉRT Fontos Önnek megoldani dolgozói képzését?
- Az előző oktatási törvény minimum 3 évenkénti minimumvizsga kötelezettséget írt elő, ezek az oklevelek általában már nem érvényesek.
- Az oktatások dokumentáltságát minden évben ellenőrzi a NÉBIH.
- Az oktatások rendszerességét is ellenőrzik és az évenkénti képzést szorgalmazzák.
- A megfelelő oktatáshoz megnézik az oktató végzettségét is
- A hatósági ellenőrzésnél azt is nézik, hogy volt-e megfelelő oktató, számonkérés, névre szóló igazolás és oktatási tematika…
TUDJA ÖN AZ ALÁBBI OKTATÁSI DOKUMENTUMOKAT IGAZOLNI?
MEGFELELŐ oktatási tematika |
Gosztonyi Zsuzsa vezető tanácsadónk
már több száz élelmiszeres vállalkozás oktatással kapcsolatos gondjait megoldotta az évek alatt!
Hívjon minket kérdéseivel munkanapokon 8-18 óráig a
vagy 30/5000-524-es számon!
A számot vezető tanácsadónk veszi fel és SEGÍT ÖNNEK A MEGFELELÉSBEN!!
18 óra után küldjön egy e-mailt telefonszámmal és másnap visszahívjuk: Ez az email cím védett a spam robotoktól. Bekapcsolt JavaScript szükséges a megtekintéséhez.
Mit mond a törvényi háttér?
A 68/2007. (VII. 26.) FVM-EüM-SZMM együttes rendelet az alábbiakat írja elő az élelmiszerhigiéniai kérdésről:
Oktatás, továbbképzés:
4. § (1) Valamennyi élelmiszer-vállalkozónak gondoskodnia kell arról, hogy az élelmiszerekkel foglalkozó dolgozók tevékenységüknek megfelelő módon higiéniai szempontból felügyelet alatt álljanak, és azokban az élelmiszer-higiéniai kérdésekben, amelyek munkájuk során érintik őket, rendszeresen megfelelő tájékoztatásban, oktatásban részesüljenek.
(2) Az élelmiszer-előállítás és forgalmazás folyamatában részt vevő személyeknek legalább külön jogszabály szerinti végzettséggel kell rendelkezniük.
(3) Az élelmiszer-ipari vállalkozó köteles a munkába állást követő egy hónapon belül a munkavállalót a munkakörének megfelelően az élelmiszer-előállításra és - forgalmazásra vonatkozóan megfelelő oktatásban részesíteni.
(4) Az oktatásnak tartalmaznia kell a helyes higiéniai gyakorlattal, illetve a nemzeti útmutatókkal és az adott élelmiszeripari vállalkozásra vonatkozó minőségbiztosítási rendszerrel kapcsolatos ismeretanyagot.
(5) Az oktatás megtartásáról, annak módjáról, dokumentálásáról, az oktatás hatékonyságának ellenőrzéséről az élelmiszeripari vállalkozó gondoskodik.
(6) Amennyiben az élelmiszer-ellenőrző hatóság vizsgálatai során úgy ítéli meg, hogy a dolgozók nem rendelkeznek a területet érintő - a (4) bekezdés szerinti - kielégítő ismeretekkel, előírja az újbóli oktatás szükségességét, amelyet egy hónapon belül teljesíteni kell. Az ellenőrző hatóság ellenőrizheti a megismételt oktatás eredményességét.
(7) A nem megfelelő oktatásból származó minden felelősség az élelmiszeripari vállalkozót terheli.
2. Munkavédelmi oktatás szakember által:
-
2004. évi XI. törvény értelmében a munkavédelmi oktatás kötelező és az oktatást végző személynek szintén munkavédelmi szakképzettséggel kell rendelkeznie.
Az általunk a helyszínen megtartott munka és tűzvédelmi oktatásunk időtartama 1 óra és számonkéréssel zárul.Belső oktatásunk részvételi díja: létszámtól függ az ár!
Kérje helyszíni oktatásunkat az ország bármely részéről
(Budapest, Szeged, Kecskemét, Debrecen, Békéscsaba, Nyíregyháza, Miskolc, Eger, Pécs, Szekszárd, Székesfehérvár, Pápa, Balaton.... stb, stb)!
ÉS AZ ÖN VÁROSA........